Kriopoliza, czyli zabieg pomagający w eliminacji nadmiaru tkanki tłuszczowej, jest jednym z najpopularniejszych, przede wszystkim ze względu na swoją wysoką skuteczność oraz widoczne w krótkim czasie efekty.
Pacjenci decydujący się na tę metodę podkreślają również brak jakiegokolwiek dyskomfortu zarówno podczas zabiegu, jak i po jego zakończeniu. W medycynie estetycznej kriopoliza obecna jest od 2008 roku, zdobywając z roku na rok coraz większe grono zwolenników.
Zabieg kriopolizy polega na wywołaniu rozpadu komórek tłuszczowych. Czynnikiem oddziałującym na ciało jest niska temperatura, która nie uszkadza tkanek. Do wykonania kriopolizy wykorzystuje się specjalne urządzenia, wyposażone w głowice z panelami schładzającymi. Zabieg polega na przykładaniu do poszczególnych partii ciała głowic, które zasysają fałdy skórne, a następnie schładzają je do odpowiedniej temperatury.
Kriopoliza ile przyłożeń na brzuch?
Jak wygląda kriopoliza i ile przyłożeń na brzuch trzeba wykonać, by osiągnąć efekt? Trudno jednoznacznie wskazać, ile razy głowice zostaną umieszczone na ciele pacjenta. Wszystko zależy od miejsca, które ma być poddane zabiegowi. Można natomiast oszacować czas, jaki pacjent spędzi w gabinecie. Wynosi on od 30 do 60 minut. Co istotne, kriopoliza umożliwia natychmiastowy powrót do codziennych czynności, eliminując jakąkolwiek rekonwalescencję.
Część osób zastanawia się nad bezpieczeństwem zabiegu oraz ewentualnymi dolegliwościami bólowymi, towarzyszącymi samej kriopolizie, jak i czasowi bezpośrednio po niej. Urządzenie przeznaczone do wykonywania kriopolizy nie wywołuje żadnego dyskomfortu. Jest także w pełni bezpieczne i polecane dla większości pacjentów. Ostateczną kwalifikację do zabiegu przeprowadza lekarz lub specjalista wykonujący kriopolizę.
Kriopoliza kiedy efekty?
Wysoka skuteczność to cecha, jaką wyróżnia się kriopoliza. Kiedy efekty zabiegu będą widoczne? U każdego pacjenta może to wyglądać inaczej, jednak szacuje się, że pierwsze pozytywne skutki kriopolizy zauważalne są już po 30 dniach. Mamy wówczas do czynienia z wyraźnym efektem wyszczuplającym. Warto wspomnieć, że kriopoliza eliminuje komórki tłuszczowe w sposób trwały, jednak dla utrzymania efektów zabiegu, ogromne znacznie ma styl życia oraz optymalna dieta.
Wspomniane efekty dotyczą nie tylko redukcji samej tkanki tłuszczowej, ale także wygładzenia skóry. Zabieg bowiem skutecznie radzi sobie również z celulitem, określanym inaczej jako skórka pomarańczowa. Kriopoliza polecana jest więc każdemu, kto chce zadbać nie tylko o eliminację tkanki tłuszczowej, ale także o zdrową, jędrną i gładką skórę. Zabieg może być wykonywany na różnych partiach ciała, natomiast najczęściej stosuje się go w okolicach brzucha i ud.
Współczesna medycyna estetyczna zapewnia szereg skutecznych rozwiązań w zakresie modelowania sylwetki. Nie zawsze trzeba od razu decydować się na zabiegi inwazyjne. Lepiej spróbować metod efektywnych, które nie wymagają późniejszej rekonwalescencji. Należy do nich bez wątpienia kriopoliza, spopularyzowana na całym świecie w 2008 roku.