Zadzwoń 12:00-20:00 (wt-pt)

+48 690 584 584

Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Ocena stanu biologicznego organizmu szansą na zdrowie i świeży wygląd.

POZNAJ OCENĘ ZDROWIA

Uważasz, że lekarze nie poświęcają wystarczająco dużo czasu na rozwiązanie Twoich problemów ze zdrowiem? Przyjmujesz leki, ale ciągle czujesz się źle? Nikt nie tłumaczy co się z Tobą dzieje? Twoja skóra starzeje się coraz szybciej, a zabiegi medycyny estetycznej nie dają zbyt dużych efektów. Ocena Stanu Biologicznego Organizmu jest właśnie dla Ciebie! Podczas Oceny Stanu Biologicznego Organizmu lekarz skupia się na Tobie, a nie na postawionych wcześniej diagnozach.

Celem jest znalezienie pierwotnych przyczyn, które spowodowały objawy i ich naprawienie. W wyniku tego można zminimalizować do niezbędnego leczenie farmakologiczne, zmniejszyć objawy lub zabezpieczyć przed chorobami przewlekłymi w przyszłości. Współpraca z pacjentem odbywa się na zasadach pełnego partnerstwa. Lekarz wsłuchuje się w to, co mówi pacjent. 

Działaj, zanim pojawią się objawy

Każdemu z nas życie przynosi zdrowotne niespodzianki. Niektóre z nich są osobistą i rodzinną tragedią. Kiedy objawy choroby nie występują, wierzymy, że nigdy nie zachorujemy lub mówimy, że nie dożyjemy starości. Kiedy jednak pojawiają się dolegliwości, czekamy tak długo, aż nie pozwalają nam normalnie funkcjonować.

Wtedy udajemy się do lekarza po pomoc. Ignorowanie początkowych symptomów, które nazywam objawami „niewinnymi” lub „zwiewnymi”, to jak wyłączanie wskaźnika kończącego się paliwa w samochodzie. Wyłączyć możemy wszystko, ale do czasu. Wcześniej czy później samochód przestanie jechać.

Czego dowiesz się po Ocenie Zdrowia?

W dobie nowoczesnej medycyny możemy wpłynąć na prawdopodobieństwo pojawienia się problemów zdrowotnych lub odsunąć je w czasie.

Nawet jeżeli ostatecznie wystąpią, ich nasilenie będzie o wiele mniejsze, a my spokojniejsi, że zrobiliśmy dla siebie i naszych najbliższych wszystko, co było możliwe. Wszak życie jest tylko jedno, a zdrowie nie ma ceny.

Ile czasu trwa wizyta?

Ocena Stanu Biologicznego Organizmu, to niezwykle precyzyjna analiza, która wymaga od lekarza dużego zaangażowania. Każdemu pacjentowi lekarz poświęca łącznie od 3 do 5 godzin (wywiad lekarski – 1,5 godziny, wizyta kontrolna – 1,5 godziny, praca własna lekarza – analiza danych – 2 godziny). Pacjent ma stały kontakt ze swoim lekarzem, co jest rzadko spotykane w lecznictwie.

Pacjenci są przyzwyczajeni do standardowych konsultacji lekarskich, po których otrzymują zazwyczaj leczenie farmakologiczne i
minimalną ilość informacji o stanie zdrowia, a już prawie nigdy o szczegółowej, dobranej do danej osoby profilaktyce. Żaden lekarz, nawet gdyby miał najlepsze chęci i wiedzę,  w ciągu 15-minutowej wizyty nie jest w stanie zająć się całym organizmem pacjenta. Dlatego leczenie skupia się na usuwaniu objawów, a nie na naprawianiu prawdziwych przyczyn choroby.

Ocena Stanu Biologicznego Organizmu jest czymś wyjątkowym w opiece zdrowia – daje szansę na poprawę całego zdrowia, lepsze życie, zmniejszenie ilości przyjmowanych leków lub ich odstawienie, a także lepszy wygląd.

UMÓW SIĘ NA OCENĘ STANU ZDROWIA
DO DR N.Med. Piotra Niedziałkowskiego

Kto powinien wykonać Ocenę Zdrowia?

Ocena Stanu Biologicznego Organizmu jest propozycją dla każdego, w szczególności w poniższych wskazaniach:

Ocena Stanu Biologicznego Organizmu i choroby nowotworowe

Wzrasta liczba zachorowań na choroby nowotworowe, onkologia odkrywa coraz lepsze metody leczenia. Jednak co się dzieje z pacjentami, którzy pozostają przez kilka lat pod kontrolą onkologiczną? Czy mają wszystko, co jest możliwe na obecnym etapie wiedzy? Czy są zabezpieczeni przed nawrotem choroby lub wystąpieniem kolejnego nowotworu?

Zazwyczaj po 5 latach od wyleczenia choroby nowotworowej, o ile nie nastąpi jej nawrót, uznaje się pacjenta za zdrowego. Czy jednak tak jest? Dlaczego u części tych pacjentów nowotwór pojawia się ponownie? Dlaczego organizm nie potrafi zwalczać komórek nowotworowych, chociaż powinien? Jaka jest tego przyczyna?


Warto szukać na te pytania odpowiedzi, bo często są one na wyciągnięcie ręki.

Usuwanie oznak starzenia

Ocena Zdrowia jest niezwykle przydatna dla pacjentów, dla których ważna jest kondycja skóry. Jakość skóry zależy w głównej mierze od tego co się dzieje we wnętrzu organizmu. Osoba chora zawsze ma gorszą skórę, szybciej się starzeje.

Wykonywanie zabiegów estetycznych na takiej skórze nigdy nie da pełnej, długoterminowej satysfakcji. Tylko poprawa ogólnego stanu zdrowia pozwoli uzyskać dobrą regenerację tkanek i świeży, młodszy wygląd skóry.

Leczenie otyłości

Czy wiecie, że ludzie otyli są generalnie niedożywieni, a ich mechanizmy fizjologiczne uległy poważnym zaburzeniom? Zanim zdecydujecie się na operacje plastyczne, balonikowanie i inne interwencje obciążające organizm, zapraszamy do Centrum Estetyki Medycznej. Razem znajdziemy bezpieczne i skuteczne rozwiązanie.

Korzyści wynikające z wykonania Oceny Zdrowia (Oceny Stanu Biologicznego Organizmu)

Często spotykamy się z sytuacją, że medycyna bywa bezradna. Z jednej strony ratujemy pacjentów chorujących niezwykle ciężko, np. na nowotwory, po zawałach czy udarach, z drugiej wiemy, że jest to najczęściej początek poważnych problemów zdrowotnych. Niekiedy nawrót dolegliwości, to tylko kwestia czasu. Dzieję się tak dlatego, że leczone są tylko objawy, zamiast leczyć przyczyny. Wielu pacjentów zgłasza się z kilkoma problemami zdrowotnymi, prosząc o pomoc. Wielu też leczy się samodzielnie, „na ślepo” stosuje suplementację, co niekiedy bywa wręcz szkodliwe dla ich zdrowia.

Dzięki przeprowadzeniu Oceny Zdrowia można wcześniej przewidzieć zaburzenia na poziomie komórkowym, a tym samym zmniejszyć ryzyko pojawienia się choroby.

UMÓW SIĘ NA OCENĘ STANU ZDROWIA
DO DR N.Med. Piotra Niedziałkowskiego

Postępowanie lecznicze po otrzymaniu wyników

Po analizie stanu biologicznego każdy pacjent otrzymuje indywidualne zalecenia, które ustalane są na podstawie stwierdzonych odchyleń. Mowa tutaj o terapii polegającej na celowanym odżywianiu, mikroodżywianiu (witaminy, minerały, aminokwasy, kwasy tłuszczowe) i immunomodulacji za pomocą odpowiednio dopasowanych probiotyków. Zastosowanie właściwych suplementów oraz odpowiednio dobrany styl życia poprawia odporność organizmu, a tym samym chroni przed różnymi chorobami.

Warto pamiętać, że w przypadku choroby zazwyczaj musimy przyjmować wiele preparatów farmakologicznych, a każdy z nich ma swoje działania niepożądane. Często zestaw wielu leków jest niezbędny w procesie leczenia, ponieważ pacjenci zgłaszają się zbyt późno, ignorując pierwsze symptomy choroby. Niemniej jednak w licznych sytuacjach z pewnością można starać się przywrócić równowagę i doprowadzić organizm do prawidłowego funkcjonowania, zamiast stosować wiele leków. I tak na przykład, alternatywą dla długotrwałej farmakologicznej terapii psychiatrycznej jest podaż prekursora serotoniny (protein bogatych w tryptofan, witaminy B6, magnez) i usprawnienie funkcjonalności receptorów poprzez odpowiednie dawkowanie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3, których deficyt obserwujemy u większości pacjentów wykonujących bilans biologiczny.

Mądre wybory

Każdemu z nas życie przynosi zdrowotne niespodzianki. Niektóre z nich są osobistą i rodzinną tragedią. Kiedy objawy choroby nie występują, wierzymy, że nigdy nie zachorujemy lub mówimy, że nie dożyjemy starości. Kiedy jednak pojawiają się dolegliwości, czekamy tak długo, aż nie pozwalają nam normalnie funkcjonować. Wtedy udajemy się do lekarza po pomoc. Ignorowanie początkowych symptomów, które nazywam objawami „niewinnymi” lub „zwiewnymi”, to jak wyłączanie wskaźnika kończącego się paliwa w samochodzie. Wyłączyć możemy wszystko, ale do czasu… Wcześniej czy później samochód przestanie jechać…

W dobie nowoczesnej medycyny możemy wpłynąć na prawdopodobieństwo pojawienia się problemów zdrowotnych lub odsunąć je w czasie. Nawet jeżeli ostatecznie wystąpią, ich nasilenie będzie o wiele mniejsze, a my spokojniejsi, że zrobiliśmy dla siebie i naszych najbliższych wszystko, co było możliwe. Wszak życie jest tylko jedno, a zdrowie nie ma ceny.

Umów się na Badanie Krwi

Skorzystaj z promocji

Twój organizm zawsze sygnalizuje pierwsze objawy. Najczęściej nie zwracamy na nie uwagi, do czasu, aż choroba uniemożliwi funkcjonowanie. Nie czekaj, aż choroba się rozwinie. Badanie krwi to zaledwie jedno ukłucie, a wyniki dotyczą wielu parametrów. Zanim pojawi się objaw, możemy w wykonanych badaniach zobaczyć, że coś się dzieje niedobrego. Dlatego warto zadbać o zdrowie wcześniej i wykonać badanie krwi. 

sprwadź inne artykuły

Dowiedz się więcej jak korzystnie wpływać na zdrowie swoje i zdrowie bliskich.

Zapisz się do newslettera

Bądź zawsze na bieżąco ze zdrowiem!

Subscription Form

Dołączając wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji o nowych wpisach na blogu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych tutaj : polityka prywatności.

Dr n. med. Piotr Niedziałkowski