Zadzwoń 12:00-20:00 (wt-pt)

+48 690 584 584

Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania od naszych nowych pacjentów

Ocena Stanu Biologicznego Organizmu (Ocena Zdrowia) to nowatorskie podejście do opieki nad pacjentami, które pozwala lekarzowi na dokładną ocenę Twojego zdrowia i poszukiwanie przyczyn istniejących zaburzeń. Wizyta trwa dłużej niż zwykła wizyta internistyczna (od 1,5 do 2 godzin),  ale dzięki temu lekarz może skupić się na całym Twoim organizmie. Podczas wizyty zostanie określone zagrożenie chorobami przewlekłymi oraz ustalone zostaną indywidualnie dobrane zalecenia, które pomogą Ci zadbać o swoje zdrowie w przyszłości. Jest to propozycja dla tych osób, które oczekują czegoś więcej od lekarza niż tylko przepisania leku. Warto podkreślić, że na zwykłej wizycie internistycznej lekarz ma zwykle ograniczony czas, co nie pozwala mu na dokładną analizę stanu Twojego zdrowia. W tak krótkim czasie lekarz nie może przeprowadzić i omówić tak szczegółowych badań, jakie są możliwe podczas Oceny Stanu Biologicznego Organizmu. Właśnie dlatego Ocena Stanu Biologicznego Organizmu jest tak innowacyjnym i kompleksowym podejściem do opieki medycznej.

Na wizytę można zapisać się przez naszą stronę lub bezpośrednio przez recepcję (ta opcja jest najszybsza) pod numerem telefonu + 48 690 584 584. Jesteśmy czynni od wtorku do piątku, od 12.00 do 20.00. Oferujemy zarówno wizyty online jak i stacjonarne.

Nie mamy ograniczeń wiekowych. Każda osoba, która szuka pomocy w chorobie lub chce zadbać o swoje zdrowie w przyszłości może skorzystać z naszych usług.

Przyjmujemy pacjentów z różnymi problemami zdrowotnymi, w szczególności z chorobami przewlekłymi takimi jak choroby układu pokarmowego, neurologicznego, metaboliczne, problemy skórne, problemy z odpornością czy alergiczne. Nie przyjmujemy pacjentów z ostrymi infekcjami. Specjalizujemy się w diagnostyce i leczeniu głównie problemów przewlekłych i w promocji zdrowia.

Prosimy nie wykonywać żadnych badań przed Oceną Stanu Biologicznego Organizmu. Lekarz po wizycie zleci odpowiednie, jeżeli będzie taka potrzeba. Prosimy nie wydawać pieniędzy na często zbędne badania.

Przed Oceną Stanu Biologicznego Organizmu każdy pacjent otrzymuje do wypełnienia formularz ze szczegółowym wywiadem medycznym. Proszę przygotować wszystkie posiadane wyniki badań, które były wykonane kiedykolwiek w ciągu życia. Każda informacja dotycząca zdrowia pacjenta jest bardzo ważna. Proszę też spisać listę przyjmowanych leków i suplementów wraz z dawkowaniem.

W zależności od wywiadu i oceny posiadanych wyników badań lekarz po Ocenie Stanu Biologicznego Organizmu może zlecić Tobie dodatkowe badania. Można je wykonać w laboratoriach ALAB, w całej Polsce. Płacąc za badania w naszej klinice, pacjenci otrzymują atrakcyjne rabaty na te badania. Dodatkowo nasza recepcja organizuje pobranie krwi i pacjent nie musi się o nic martwić. Czasami pacjent ma zlecone bardzo specjalistyczne badania, a te wykonujemy w niemieckim laboratorium. Wtedy pobranie materiału odbywa się na naszej klinice w Warszawie.

Tak, istnieje taka możliwość. Możesz wykupić pakiet badań wraz z konsultacją. Jest to opcja dla tych osób, które chciałyby od razu przyjść na konsultację z omówieniem badań. Do tego pakietu można sobie dokupić bardzo specjalistyczne badania np. badanie mikrobiomu czy badanie mitochondriów.

Jesteśmy otwarci na wszelką pomoc zdrowotną. Jeżeli masz problem z interpretacją wyników badań które sam sobie wykonałaś/eś, napisz do nas, a my Tobie wszystko wyjaśnimy na krótszej wizycie.

Leczenie zależy od stwierdzonych nieprawidłowości lub zagrożeń. Dotyczy zmiany stylu życia, suplementacji, immunoterapii, poprawy funkcji zaburzonych organów a także na modyfikacji leczenia farmakologicznego w ostateczności. Preferujemy jak najbardziej bezpieczne metody.

Nigdy na początku naszego leczenia nie odstawiamy pacjentom przyjmowanych wcześniej leków. Staramy się uzupełniać aktualne leczenie i dopiero z czasem je modyfikować.

Tak, można badania można wykonać praktycznie w każdym miejscu w Polsce.

Zazwyczaj badania powinny być wykonywane na czczo, po wypiciu 2 szklanek wody, chyba, ze lekarz zaleci inaczej. Zalecamy naszym pacjentom, żeby dzień przed oddaniem krwi nie ćwiczyli intensywnie. Najlepiej wykonywać badania minimum 3 tygodnie od przebytej infekcji, chyba, że lekarz zaleci inaczej.

Badania można wykonać w ciągu 30 dni. Jeżeli ten czas zostanie przekroczony, nadal można wykonać zakupione badania, jednak może wiązać się to z naliczeniem dodatkowej opłaty związanej ze zmianami cen (jeżeli takie nastąpią).

Zapisz się do newslettera

Bądź zawsze na bieżąco ze zdrowiem!

Subscription Form

Dołączając wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji o nowych wpisach na blogu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych tutaj : polityka prywatności.